Pyramidy na území Bosny a Hercegoviny

Na území Bosny a Hercegoviny byl koncem roku 2005 učiněn nový objev který může doslova přepsat naše dějiny, přinejmenším Evropské. Nedaleko Sarajeva, v obci Visoko byly objeveny pyramidy – mnohem větší než jsou ty, které doposud známe.
Objev učinil bosenský amatérský badatel a spisovatel Osmanagič, přezdívaný polovinou nedůvěřivých archeologů jako novodobý „Indiana Jones“ a velký nacionalista. Tito odborníci prohlašují že v době kdy vznikaly pyramidy žili obyvatelé dnešní Evropy ještě v jeskyních a lovili medvědy dřevěnými oštěpy…Ano, toto je doslovné oficiální prohlášení některých evropských archeologů. Smutné konstatování, že ano. Druhá půlka archeologů se přiklání k názoru, že by se mohlo skutečně jednat o pyramidy. Nic neříkající akademické řeči. Co víc k tomu dodat? Doporučuji takovým odborníkům vzít lopatu a krumpáč a jít kopat…

zdroj a pokračovanie tu http://ee.dunres.sk/clanky.php?id=128

najnovšie video o výskume bosnianskych pyramíd (slovenské titulky)

 

V obci Visoko 30 kilometrů severozápadně od bosenského hlavního města Sarajeva byl učiněn převratný objev. V říjnu 2005 oznámil amatérský archeolog Semir Osmanagič, že pod kopcem Visočica (650 m.n.m) se skrývá asi 100 metrů vysoká pyramida. Kopec s plochým vrcholem má relativně pravidelné geometrické tvary. Svahy mají sklon 45 stupňů a jsou orientované přesně podle světových stran. Vykopávky odhalily velké a zjevně opracované kamenné bloky. Nedávno vyšlo na jevo, že vrstvy mezi kvádry tvoří stejný druh spojovacího materiálu, jaký byl používán při stavbě pyramid v Egyptě. V oblasti se navíc nachází systém podzemních chodeb, což je pro pyramidové struktury charakteristické. Další výzkumy podložené satelitními fotografiemi NASA naznačují, že v širokém okolí je podobných objektů více. Od dubna 2006 se restaurátorské činnosti věnuje mezinárodní skupina badatelů z Bosny, Slovinska, Skotska, Rakouska a Austrálie. Osmanagič, jehož názory sdílejí i členové vlády Bosny a Hercegoviny, hovoří o devíti stavbách. Na místo by měl do konce června dorazit tým složený z expertů Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO), aby tvrzení bosenských archeologů prověřil.

Trojice údajných pyramid na ilustrativním nákresu. „V širokém okolí hory Visočica v Bosně a Hercegovině, včetně oblasti při městě Tuzla, se nachází devět pyramid. Potvrdily to i satelitní snímky NASA a další analýzy,“ prohlásil šéf nejvyššího vládního úřadu Sulejman Tihič. Tihič se v Chorvatsku setkal s generálním ředitelem UNESCO Koichirem Matsuurem a seznámil ho s dosavadními výsledky výzkumu. Matsuura přislíbil, že do Bosny dorazí koncem měsíce tým egyptských vědců. Z pověření egyptské vlády uvedenou lokalitu v květnu navštívil geolog a specialista na pyramidy Ali Abda Barakat. „Podle mého názoru je to druh pyramidy, pravděpodobně primitivní pyramidy, jakou jsme zatím neznali,“ řekl vědec. Pozoruhodné je, že kamenné bloky jsou spojeny stejným materiálem, jako je tomu u pyramid v Egyptě.

 

zdroj a pokračovanie tu http://ee.dunres.sk/clanky.php?id=127

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *